Úspěchy i neúspěchy triatlonového víkendu.

Po delší odmlce připojím i já (vedle pověřeného web-mastera Petry Kmoníčkové) pár řádků.

Uplynulý víkend se bojovalo na triatlonových kolbištích v nebývalé míře a rozmanitosti tratí.

ČP v olympijském triatlonu hostil Jablonec nad Nisou. Pavla Kmoníčková vybojovala skvělé 2. místo a doufejme, že tatko rozjetá a ve formě zůstane a doladí i na vrchol letošní sezony na Mistrovství republiky a Závod olymijských nadějí v K. Varech. Stejně tak i Šárka Půstová, která si na ZON musí ještě počkat, v Jablonci brala 3. místo. Jindra Střihavka skončil na nepopulárním 4. místě. Honza Sotona závodí, jak může a začíná to již být znát i na výkonnosti – velká pochvala.

Na tratích polovičního IM tradičního Doksymana stratovala Markéta Hronová. Na stejných distancích v rakouském Litschau bojovali borci z SK OMT Pavel Kašpárek a Honza Vodehnal.

Závod Evropského poháru juniorů a Světového poháru dospělých usilujících o body do rank-listu pro účast v Olylimpijských hr8ch 2016 hostil maďarský Tiszaujvaros. Naše barvy zde hájil Filip Vyskočil, pro něhož jsou tyto závody (zatím možná ne zcela doceněnou) zkušeností. Stejně jako Lukáš Červenka z E-On triatlon Tábor do nedělního finále nepostoupil. Jedinou češkou v nedělních finálových bojích byla Pavlína Poláčková z Brna, jíž tento víkend prostě parádně sedl a odvezla si skvělé 10. místo (3. v sobotním semi-finále).

Světový pohár se konal i v domácím prostředí, jmenovitě v Prachaticích v XTERRA triatlonu.

Tréninky pokračují i tento týden.

Několik fotek z Maďarska zde:

SANYO DIGITAL CAMERA

P. Poláčková (úplně vpředu) na startu svého semi-finále.

F. Vyskočil (pátý zleva)

L. Červenka po doběhu.

T. Svoboda – (snad i) budoucí olympionik pro Rio 2016?

Přesně v opačném pořadí doběhly Sallerová (GER), Klamerová (NED) a Jerdonek (USA) cílem prvního semi-finále SP