LETNÍ TRÉNINKOVÝ REŽIM

Už v sobotu se posune čas, což znamená, že se nejen blíží čas triatlonů, ohřívá voda v písnících a cyklo-servismani začínají pracovat na plné obrátky, ale i my přecházíme tréninkově na „letní režim“.

 

Co to konkrétně znamená:

1) pro úterky se nemění zcela nic – ani těm, co chodí od 14:45, ani těm, co chodí až v 17:00.
Běháme, cvičíme přednostně venku, jen v případě opravdu špatného počasí, půjdeme dovnitř (dám v takovém případě den předem vědět).

Vyjjímku bude tvořit pouze 31.3., kdy s první skupinou půjdeme na aerobic a 7.4., kdybychom měli absolvovat tréninkově mtb závod ve Slatiňanech (www.sport-aktiv.cz/zavody/bikove-uterky-2015, doprava individuální).

2) středy – není-li domluveno jinak, přednostně cyklistické (technika, přechody, depo): odjezd(!) v 16:30, parkoviště u univerzitní sport. haly na Stavařově, labská cyklostezka Polabiny – Brozany.

Vyjjímku bude tvořit jen 22.4., kdybychom všichni měli absolvovat tréninkově běžecký závod na Kunětické hoře (www.kuneticka9.cz, doprava na kolech!) a 29.4., kdybychom všichni měli absolvovat běžecký závod v Pardubicích (www.http://pardubicka9.strnad.info). Ti starší by navíc měli 6.5. absolvovat tréninkově cyklistický závod s hromadným startem na Seči (http://www.ondralouvar.wz.cz/Pzh/index_1.htm, doprava individuální).

3) čtvrtky – beze změn.

Vyjjímku budou tvořit termíny Pardubického plaveckého poháru venku (www.pppohar.cz, v případě příznivých klimatických podmínek, tj. počasí bez deště a teploty vody nad 18°C).

4) pátky – beze změn.

5) cyklistika (starší) – časově ještě sladíme (pondělky, víkendy, ???).

 

Několik poznámek dále:

A) prevence zranění – nikdo nejsme ani neomylní, ani nerozbitní. Nicméně, zranění na tělesné výchově ve škole, při úprku na oběd nebo z divadla považuji přeci jen za zbytečné. Dejte si, prosím, ve svém vlastním zájmu, na sebe pozor.

B) temínovka je letos nabitá, pokusíme se ale do ní vměstnat alespoň jedno – dovolí-li počasí – triatlonové soustředění. Pravděpodobně květen.

C) ČP v triatlonu se nově rozšířil o závod ve Stráži pod Ralskem, a to v termínu 30.5.2015. Závod zatím nemá propozice, ani neprošel žádnou informační kampaní, bral bych to proto zatím asi trochu s rezervou. V termínovce na CTS i v Soutěžní směrnici pro letošní rok je, nicméně, již uveden, takže asi opravdu bude…

D) závody ve Stráži a v Opavě budou (kategorií ml. žáku počínaje) bezhákové, v ostatních (tedy včetně Račic!!) bude drafting povolen – viz soutěžní směrnice.

E) ti pozornější si již dříve všimli – vzhledem k termínové kolizi se Závodem olympijských nadějí na Slovensku – nebude M ČR žactva v Opavě, ale stejně jako vloni v K. Varech. (Nominační závod na ZON bude v Račicích – ti, kterých se to týká, s tím již počítejte, v Račicích bude navíc i MČR klubů).

F) těm, kdož budou přecházet příští rok do dorostenecké věkové kategorie připomínám extrémní důležitost konečného pořadí bodování ČP v triatlonu (ev. i pořadí na MČR ve Varech), chcete-li do repre.

G) termín letošního tábora/soustředění zůstane stejný – zřejmě se ale přesuneme do Jizerek (Bedřichov) s tím, že na závěr absolvujeme závod ČP v Jablonci n.N. (jeden z nejpovedenějších závodů loňské sezony).

 

Přibližný tréninkový rozvrh na následující období až do letního soustředění – nic zásadního se nemění…

Přibližný tréninkový rozvrh na následující období až do letního soustředění

Přibližný tréninkový rozvrh na následující období až do letního soustředění